Rehber - Harita Yüklenmiyor Hatalarının Bazı Çözümleri

Fivem.com.tr

Fivem.com.tr
Tepki
84
Bugün sizlere haritanın yüklenmemesinin , gözükmemesinin neden kaynaklandığını ve bazı çözümlerini anlatacağım.
Nedenleri :

1-) Ekran kartınızın zayıf oluşundan oyundaki kaplamaları renderlayamaması.

2-) Sunucudan kaynaklı bir problem olabilir. Eğer makinesi sağlam olmayan bir sunucudaysanız, ve sunucunun paketi sunucuyu aşıyor , performans sıkıntılarına yol açıyor olabilir.

3-) Ram kaynaklı sıkıntılar olabilir , eğer Raminizin Mghz' i az ise veya Ram'iniz boyut olarak az ise, droplar ve görünmeme sorunu ortaya çıkabilir.

4-) İşlemcinizin çekirdek sayısı az ise bu da Haritayı görememenizin sebeplerindendir.

5-) Paket optimize olmayabilir .

6-) Bazı YMAP VE MLO'lar hatalı olabilir.

Çözümleri :

1-) Ekran karınızı değiştirin . Muhtemelen çoğumuzun gülüp geçtiği , yapmaya bile yeltenemeyeceği bir madde . Eğer durumunuz varsa en az 3 GB VRAM'e sahip bir ekran kartı alınız. Şahsen benim geforce 930m ekran kartımı bilgisayarım laptop olduğundan değiştiremiyorum. Eğer sizde benim gibiyseniz diğer maddelere geçelim.

2-) Sunucu değiştirmek, eğer sunucu sizin ise ve özellikleri zayıf ise özelliklerini güçlendirip, ram takviyesi yapmanız gerekmektedir.

3-) Ram'inizi güçlendirin. Ekran kartına göre daha az masraflı bir çözüm ama bunun da etkisi büyüktür.

4-) Paket değiştirin veya bazı ymap ve mlo'ları kaldırın veya değiştirin.

5-) Şimdi size anlatacağım bazı adımlar sizi bu sorundan kurtarabilir .

Başlayalım :

- Ekran kartı Driverlerinizi güçlendirin, ekran kartı driveriniz eski ise oyunu daha az optimize çalıştırır. Nvidia kullananlar Geforce Experience, AMD kullananlar Radeon Software ile güncelleyebilirler.

- Size linkini vereceğim program ile her şeyi temizleyiniz.

- Fivemi silin yeniden yükleyin.

- Raminiz az ise Arka planda gerekli programlar dışında hiçbir şey çalıştırmayın.

Umalım sıkıntılarınız çözülür, İyi Oyunlar.

Günlerinizi biçtiğiniz ekinlerle değil ektiğiniz tohumlarla değerlendirin. -Robert Louis Stevenson

Konu alıntıdır, yanlış veya hatalı bir bilgi/paylaşım var ise yanıtlayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar