Rehber - FiveM Scrollbar Sorununun Çözümü (CSS)

Fivem.com.tr

Fivem.com.tr
Tepki
80
Merhaba,

bi süredir front-end web geliştiriciliğine odaklandım. Sitelerinizde 'scrollbar' tam şuan ekranınızın sağ tarafında olan siteyi aşşağı ve yukarıya çekme barını kapatmak için bir kod kullanıyoruz o kodun başlıktaki sorunun çözümüne vesile olacağını düşünüyorum. bu şekilde düşünmemin sebebi ise bu işe ilk girdiğim zamanlarda bu sorundan müzdariptim.

Loading Screen scriptimi kaldırdığımda ise sorunun çözüldüğünü görmüştüm.

çözümü uygulamak için yapmanız gerekenler şunlar

*loading screen scriptinizin CSS si var ise* ;

::-webkit-scrollbar {

display: none;

}

CSS yazmak için illa .css uzantılı bir dosya oluşturmak zorunda değiliz (html için söylüyorum).

HTML dilinde etiketi doğrudan CSS i temsil eder ve etiket içerisinde CSS kodları yazılır.

eğer Loading Screen scriptimizde .css uzantılı bir dosya yok ise mutlaka HTML içerisine yazılmıştır css kodları

HTML in içerisine girip CTRL+F tuş kombinasyonunu kullanarak adı ile arama yapıyoruz.

Karşımıza çıkan yerde etiketin içerisinde olma zorunluluğu ile bir boşluğa yukarıda verdiğim kodu yapıştırıyoruz.

Sorunun çözümü bu şekilde aklınıza takılan bir yer olur ise çekinmeden sorabilirsiniz iyi forumlar

Yapabileceğimin en iyisini yaptım: insanların ihtiyacı olan tüm felsefe budur. -Lin-yutang

Konu alıntıdır, yanlış veya hatalı bir bilgi/paylaşım var ise yanıtlayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar