[ÜCRETSİZ] - MODERN GELİŞMİŞ LAUNCHER

Fivem.com.tr

Fivem.com.tr
Tepki
80
375-a5b7ce97a00bf3efd6cca558d6958ca4.jpg

Hepinize merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere üzerinde uğraştığım ve sunucumuzda kullanacağım launcherı koduyla beraber tamamen ücretsiz bir şekilde paylaşma kararı aldım. Öncelikle belirtmek isterim ki üzerinde çok uğraşılmış bir sistem değil açıkları illaki vardır. Bu sebeple kodunu da paylaşıyorum bu sayede siz bu açıkları kapatabilirsiniz. Kullandığım metod bir fiveme bir cCscript yazdım bu script ile TCP socketi oluşturup bunun belirlenen port üzerinden dinlemesini sağladım. Sonra launcher üzerinden bu sockete kullanıcının hex idsini gönderdim ve bu hex idleri bir listede kayıt altına aldım. Herhangi bir kullanıcı bağlandığında kullanıcının hex idsinin bu listede olup olmadığına baktım eğer yoksa kickledim var ise bir şey yapmadım. Özetlemek gerekirse çok basit ayrica çok efektif bir sistem. Neredeyse sunucuyu hiç yormuyor.

EDİT: Bazı yorumlarda gördüğüm kadarıyla launcher hata verebiliyormuş. Hemen bunun sebebine değinelim. Test amaçlı yapıldığı için kendi yaptığımı kod ile yapmadım sizde de çalışması için Belgeler klasöründe Launcher adında bir klasör yaratmanın ve içine Settings.cfg adli bir dosya eklemeniz gerekmekte. Dikkat edin Settings.cfg.txt değil! Bunun dışında bir hata olursa özelden mesaj yazabilirsiniz. Bunun kod ile nasıl yapıldığını anlatmayacağım siz araştırabilirsiniz çok basit bir olay.

VERDİĞİ UYARI MESAJI:

376-12bd1e068d3a912c3c4f6d7f2c8a0322.jpg

KURULUM:

1. BURADA YAZAN PORTU KAFANIZA GÖRE DEĞİŞTİRİN. 8383 ŞEKLİNDE DE BIRAKABİLİRSİNİZ. SONRA BU KODU DERLEYEREK SUNUCUNUZUN İÇİNE ATINIZ.

BEN 8383 PORTLU HALDE DERLEYİP PAYLAŞACAĞIM.

377-d1e4296473fe825abc250a571ebdab07.jpg

2. ATTIĞIM LAUNCHER'IN KODUNU AÇIN Vars.cs DOSYASININ İÇİNDEKİ BİLGİLERİ KENDİNİZE GÖRE EDİTLEYİN. VE BUNU DA DERLEYİN.

378-9d52b014f7f504761a6e5fcbe8a7b43e.jpg

3. İŞLEM BU KADAR İLK BAŞTA EDİTLEYİP DERLEDİĞİMİZ SCRİPTİ SUNUCUYA ATALIM VE SUNUCUYU BAŞLATALIM HERHANGİ BİR SORUNUZ OLURSA LÜTFEN YORUMLAR KISMINDA BELİRTİN.

379-2cf736656d7e2bb0c4a3669588eb2684.jpg

ATTIĞIM DOSYALAR:

- WEBSERVICE: LAUNCHER SCRIPTININ KODU ---

- LAUNCHER SERVER: DERLENMİŞ LAUNCHER SCRİPTİ ---

- LAUNCHER: KULLANICININ BAŞLAT TUŞUNA BASTIĞI MENÜ ---

WEBSERVICE.ZIP - (Boyutu yüksek diye bu şekilde attım)

Başarı, asla gelecekte atacağınız büyük bir adım değil, şimdi atacağınız küçük bir adımdır. -Jonatan Mårtensson

Konu alıntıdır, yanlış veya hatalı bir bilgi/paylaşım var ise yanıtlayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar