Tanıtım - Fahrenheit

Fivem.com.tr

Fivem.com.tr
Tepki
83
Merhabalar ben fahrenheit bugün sizlere bir kaç haftadır üzerinde çalıştığımız projeden bahsetmek istiyorum. Yabancı bir freeroam sunucusu için mini-game geliştiriyorduk fakat ödemenin yarısını aldıktan sonra şahıs scriptten vaz geçtiğini söyledi bizde bağlantımızı kestik ve geliştirmeye devam ettik.

Bu mod'dan bahsetmek gerekirse aranızda illaki dead by daylight oynamış olanlarınız vardır. Tamamen aynı olmasada olabildiğince benzetmeye çalışıyoruz.

~Özellikleri~

-Lobby sistemi:

2 tane lobby bulunmaktadır ve 1 oyun 5 kişi tarafından oynanmaktadır. (1 katil 4 kurban).

2 lobby'de dolduktan sonra farklı oyuncular yeni oyunun başlaması için önceki oyunların bitmesini beklemek adına sıraya sokulur.

- Map ve İçeriği:

Map konusunda dün bir mapper arkadaş ile görüştük ve kriterleri bize uydu. Map ve prop daha tasarlanmadı fakat olabildiğince dead by daylight temasını giydireceğiz.

Bitmiş halinde ise map içerisinde 2 tane çıkış kapısı 5 tane jeneratör ve 3 tane sandık bulunuyor olacak.

Bunların yanı sıra pencerelerden atlama ,palet düşürme mekaniği aktif sadece map'i bekliyor

- Oynanış Mekanikleri:

Şuanda hazır olan mekaniklerimiz ; jeneratör tamir etme ( tamir ederken beceri denemesi ortaya çıkıyor ve bir jeneratörün gidişatı diğer 4 oyuncu içinde aynı). Jeneratörü birden fazla kişi tamir ederse ne yazık ki tamir ediş hızlanmıyor onun üzerine hala çalışmalar yapmaktayım.

Sandık açma (açılan sandıklardan tamir kutusu , el feneri veya medikal kit çıkmakta)

Perk sistemi ( birkaç perk yaptım fakat tatmin etmedi beni ve dead by daylighttaki perkleri uyarlamak zor geldi açıkçası özgün fikirler edinebilirsem perkleri çoğaltmayı düşünüyorum şuanlık toplamda 8 perk var)

Yaralanma - can çekişme ( eğer katil size ilk vuruşunu yapıyorsa yaralı yürüyüş animasyonuna geçersiniz, sizi farklı oyuncular iyileştirebilir veyahut kendinizi medikal kit bularak iyileştirebilirsiniz. İyileştikten sonra normal yürüyüşe kavuşursunuz. Eğer katil size iyileşmeden tekrar vurursa can çekişir durumuna geçiş yaparsınız ve yerde sürünür bir şekilde oyuna devam edersiniz. Katil bu durumdayken sizi bir kancaya asabilir)

-Yapılacaklar

Dead by daylight ta yakalanan kurbanlar kancaya asılıyordu ben ise buna çözüm bulamadım halen fakat aklımda bir kaç plan var.

Optimizasyon sorunu şuan script çalışır vaziyette bazı durumlarda 0.40-0.50 ms yiyebiliyor bunu en aza indirgememiz gerekiyor.

Temaya uygun bir map.

Survivor oynayacak oyuncular için çoğu sistem hazır lakin katil için henüz işlerimiz bitmiş değil.

- Mod içerisinden görseller :

24 saat içerisinde ekleyeceğim upload sorunu yaşıyorum.

-Kapanış:

Bu modu bitirmek için önümüzde hala uzun bir yol var fakat bittiğinde güzel bir projeye imza atmış olacağımızı düşünüyoruz ekibimle.

Bu modu ücretsiz mi yoksa fiyatlandırma yaparak mı satacağımızı henüz düşünmedik. Olurda yoğun bir ilgi görürse ücretsiz paylaşımını yapabiliriz.

Sadece iyi çiğnenmiş bir patika diye doğru yolda olduğunu düşünme. -Anonim

Konu alıntıdır, yanlış veya hatalı bir bilgi/paylaşım var ise yanıtlayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar