Paylaşım - [ÜCRETSİZ] - Yeni illegal meslek

Fivem.com.tr

Fivem.com.tr
Tepki
80
Hepinize selam öncelikle. Bugün üzerinde 2 gündür uğraştığım illegal mesleği paylaşmak istiyorum. Paylaşma nedenim artık sürekli aynı meslekleri görmekten gına gelmesi ve hep illegal risklidir o yüzden daha çok para vermelidir argümanının gerçekten doğru olduğu bir hobi illegal meslek yapmak istedim. Yalnız bunun üzerinde bu kadar uğraşmamın sebebi tamamen ayarlanabilir olması içindir. Demek istediğim config.lua dosyası üzerindeki değişikliklerle script bir çok farklı alanlarda kullanılabilir. Mesela ben şuan size uyuşturucu üretmeye dayalı config ile paylaşıyorum ama kendim config üzerinde değişiklikler denediğimde çok güzel bir silah craftlama scriptine dönüştürebildim. Yani demek istediğim iş sizin hayal gücünüze kalıyor neler yapacağınızı cidden çok merak ediyorum. Ayrıca belirteyim scripti tek başıma test ettim yani bir hata alırsanız normaldir konu altına veya bana özelden yazın ben GitHub üzerinden güncellemelerimi paylaşırım.

Örnek bir meslek yolduluğu:

Yanlış kararlar ölümcül olabiliyor

Evet bunun dışında config nasıl düzenlenir onun hakkında bilgi vermek istiyorum.

Kod:

Kod:
Config.Formulas =
{
    ["phenylacetone"] = { -- Buraya craftlanacak itemin kodunu girin
        text = 'Fenilaseton', -- Buraya craftlanacak itemin ismini girin
        count = 2, -- Buraya craftlanacak itemin kaç adet oluşacağını girin
        temperatureRange = { 85, 90 }, -- Craftlanması için gereken optimum sıcaklığı girin

-- Burası gerekli malzemeleri gösteriyor
        ingredients = {
        -- text -> Malzemenin görünen adı
        -- itemCode -> Malzemenin kodu
        -- count -> Malzemenin gerekli sayısı
        -- sliderSettings -> Malzemeyi craftlama ekranına item sayısı seçereken oraya girilebilecek min ve max değer
        -- NOT: Bu işlerden pek anlamıyorsanız 'sliderSettings' kısmını örnek configden kopyala yapıştır yapın.
            { text = 'Asetik Asit', itemCode = 'aceticAcid', count = 3, sliderSettings = { minValue = 0, maxValue = 10 } },
            { text = 'Fenilasetik Asit', itemCode = 'phenylaceticAcid', count = 8, sliderSettings = { minValue = 0, maxValue = 10 } }

}
    }
}

Kod:

Kod:
Config.RandomEvents = {
    ["gasleak"] = { -- Burada 'gasleak' yerine istediğinizi yazın fark eden bir durum olmaz bu configi düzenleyen kişinin daha rahat görmesi için var
        textLabel = "Garip bir koku gelmeye başladı ne yapacaksın?", -- Metnin Başlığı
        options = {
        -- Burası önemli 'text' seçenekte ne yazacağını gösterirken 'consequence' o seçeneğin seçilmesi halinde ne olacağını belirler
        -- Örnek bir seçenek kodu:
        -- { text = "Selam dostum nasılsın.", consequence = function() print('eh işte') end },
            { text = "Bir şey olmamış gibi davran.", consequence = function() ApplyTempDrunkEffect(30000) exports['mythic_notify']:SendAlert('error', 'İşi batırdın bu baş ağrısı sana uzun bir süre yetecek gibi...', 2500) end },
            { text = "Gaz maskesi tak.", consequence = function() SetPedPropIndex(PlayerPedId(), 1, 26, 7, true) exports['mythic_notify']:SendAlert('success', 'Basit çözümler her zaman çalışır. Yani sanırım...', 2500) end },
            { text = "Bant ile boruları sağlamlaştır.", consequence = function() exports['mythic_notify']:SendAlert('success', 'Tamamdır her şey düzgün görünüyor koku da hafifledi sanki.', 2500) end },
        }
    }
}

Evet config de bu şekilde ayarlanıyor diğer seçeneklerden bahsetmedim çünkü zaten bakınca direkt anlaşılıyor.

GitHub:

Buna getirmek istediğim bir başka olay ise farklı araçlar için farklı craftlanabilir itemler. Mesela bir aracın içinde uyuşturucu yapılabiliyorken başkasının içinde başka başka şeyler yapılabilir gibi gibi...

Onun dışında belirtmek istediğim bir başka husus bu scripti geliştirmeniz halinde paylaşma hakkına sahipsiniz ancak benim de ismimi yanına koymalısınız. Ayrıca bu scriptin kodundan türevlenerek yapılmış herhangi başka bir ürün ücretli satılamaz. Ücretsiz olarak dağıtabilirsiniz. (Ücretli bir paketin içinde bulunabilir.)

Başkalarının ne yaptığına veya yapmadığına dikkat etmek yerine, ne yapıp yapmadığınıza dikkat edin-Dhammapada

Konu alıntıdır, yanlış veya hatalı bir bilgi/paylaşım var ise yanıtlayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar