Paylaşım - [ÜCRETSİZ] QBCore Gang System

Fivem.com.tr

Fivem.com.tr
Tepki
80
MERHABALAR KENDİ PAKETİMDE KULLANMIŞ OLDUĞUM GANG SİSTEMİNİ FORUMDA OLMADIĞI İÇİN PAYLAŞMA KARARI ALDIM.

YAPIMCISI BEN DEĞİLİM SADECE ÜZERİNDE GELİŞTİRME VE TÜRKÇELEŞTİRME YAPTIM.

NORMALDE BALLAS-FAMILIES-AZTECAS-VAGOS

GANGLER İÇİN DEPO VE ARAÇ ÇIKARMA YERİ İÇEREN SCRİPTE EK OLARAK LOST MC EKLEDİM.

HER GANG İÇİN ARAÇ RENKLERİ ÖZEL ÇIKMAKTADIR. CONFIG.LUA ÜZERİNDEN KOORDİNATLARI VE ÇIKACAK ARAÇLARI AYARLAYABİLİRSİNİZ.

YENİ BİR GANG EKLEMEK İÇİN CLİENT.LUA ÜZERİNDE DEĞİŞİKLİKLER YAPIP CONFİG ÜZERİNDEN X,Y,Z EKLEMENİZ GEREKMEKTE.

ÇIKACAK ARAÇLARIN RENKLERİNİ CLİENT ÜZERİNDEN DEĞİŞTİREBİLİYORSUNUZ LOST MC İÇİN ARAÇ RENGİNİ HİÇ DENEMEDİM TEST ETMEK GEREKİYOR.

Kod:

Kod:
function TakeOutVehicleLost(vehicleInfo)
    local coords = Config.Locations["ogcarspawnLost"].coords
    QBCore.Functions.SpawnVehicle(vehicleInfo, function(veh)
        SetVehicleNumberPlateText(veh, "OG"..tostring(math.random(1000, 9999)))
        local color = GetIsVehiclePrimaryColourCustom(veh)
        SetVehicleCustomPrimaryColour(veh, 1,1,1)
        SetVehicleCustomSecondaryColour(veh, 0,0,0)
        SetEntityHeading(veh, coords.h)
        exports['LegacyFuel']:SetFuel(veh, 100.0)
        closeMenuFull()
        TaskWarpPedIntoVehicle(GetPlayerPed(-1), veh, -1)
        TriggerEvent("vehiclekeys:client:SetOwner", GetVehicleNumberPlateText(veh))
        SetVehicleEngineOn(veh, true, true)
        CurrentPlate = GetVehicleNumberPlateText(veh)
    end, coords, true)
end

CLİENT.LUA - 514. SATIRDAN [ (veh, 1,1,1) ] SAYILARI DEĞİŞTİREREK ARAÇ RENGİNİ DEĞİŞTİREBİLİYORSUNUZ. (ÜSTTE ÖRNEK VERDİĞİM KISIMDAN)

EK OLARAK YAPMANIZ GEREKEN BİR ŞEY DAHA VAR :

- qb-core/shared.lua içerisine depoları ve garajları açabilmek için meslekler eklenmeli.

- Eklenecek meslekler :

• lostmcgng
    vagos
    thefamily
    ballas
    marabunta
DEDİĞİM GİBİ SCRİPT BENİM DEĞİL SADECE AZ DA OLSA GELİŞTİRME YAPTIM. SCRİPT YAPIMCISI README KISMINDA MEVCUT. İYİ FORUMLAR

Düşünceniz hareketinizi belirler ve hareketiniz sonuçlarınızı belirler, ama öncelikle inanmalısınız. -Mark Victor Hansen

Konu alıntıdır, yanlış veya hatalı bir bilgi/paylaşım var ise yanıtlayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar