Harita - Yanlış yapılmış bir chicago rework mapi ile karşılaştım.

Fivem.com.tr

Fivem.com.tr
Tepki
84
Selamlar

Chicago rework mapi düzenlemem için bana gönderildi ve yapılan mapi inceledim.

Lakin mapte bir konuda hata yapıldığını gördüm. Map alırken dikkat etmeniz gereken hususlardan birisi de mapin orjinal ymap prop ve modellerinin yerin altına atılmamasıdır.

9-12e5c0abb5d1393822c22e4a73f3bab9.jpg

10-bf984eb522c4e527a3670b0424c913db.jpg

Bu basit bir şeymiş gibi görünmesin sizin açınızdan. Oyuncununz neden 2 defa 100.000 poly değeli mekan yüklesin? Birde üstüne hosting firmasının size yansıtacağı hat parasıda var.

Ayrıca mekanda lod yok ve modeller çok uzaklardan bile yükleniyor bunlar bir sıkıntı.

Mapteki ocolusionlarda silinmiş dolayısıyla her türlü oyuncunuz o yerin altındaki propları yükleyebilir.

Bu da arabayla ilerlerken drop sıkıntısı yaşatır.

ne gerek var böyle garip map yapışlara

Map satın alırken dikkat edin. Eğer yerin altına bu şekidle proplar atılmışsa düzelttirin. Bazen düzeltilmeyecek halde olabiliyor. Öyle durumlarda farklı bir yol izliyorum ben. Ama yinede yerin altında prop bırakmamak öyle günlerce uğraştıran bir şey değil. Bu mapi yapan onu da yapar.

Sana bağlı şeyleri kontrol etmekle uğraşabilecekken, kontrol edemediğin şeylerle ilgili endişelenmek niye? -Anonim

Konu alıntıdır, yanlış veya hatalı bir bilgi/paylaşım var ise yanıtlayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar