Rehber - Tokovoip 1.5 Ws_server İle Birlikte Doğru Bir Şekilde Nasıl Kurulur?

Fivem.com.tr

Fivem.com.tr
Tepki
74
Evet öncelikle buda benim sıkıntı çektiğim konulardan birisiydi. 'ün yardımı ile bende çözmüş oldum ve onunda izniyle birlikte herkese paylaşmak istedim.

1- Öncelikle yarn scriptiniz güncel olmalı. ( )

2- Yarn scriptini güncelledikten sonra server.cfg'inizin üst kısımlarına startını koyun. (ws_server'den sonra startlamamaya dikkat edin!)

3- ws_server'in içindeki config'i açın. TSServer: kısmına ts3'ünüzün ipsini portsuz olacak şekilde yazın. WSServerPort'u 33250 olarak bırakın.

4- Tokovoipin en güncel sürümünü indirin ve c_config.lua'yı açın. TSChannel, TSPassword, TSChannelWait gibi kısımları kendinize göre ayarlayın. Daha sonra wsServer = "" kısmına sunucu ipnizi portuyla birlikte girin.

5- indirin.

6- Node.js'yi başarılı bir şekilde kurduktan sonra ws_server'in olduğu klasöre gelin, shifte basılı tutup sağ tıklayın. Open command window here kısmına tıklayın. Daha sonra karşınıza çıkan yere npm install yazın ve bekleyin. Kurulum bittikten sonra yine aynı yere node index.js yazın. Yeşil bir yazı görmeniz gerek (ben yaptığım için fotoğraf koyamıyorum malesef)

7- 6. adımı bitirdikten sonra server.cfg'ye girip öncelikle yarn sonra tokovoip sonrada ws_server olacak şekilde startlarını verin. Sonra sunucunuzu başlatın.

8- En son tokovoip ts3 pluginini indirin. Oyuna girdikten sonra sağ üstten plugins > tokovoip > connect tuşuna basın. (bunu arada yapmanız gerekicek ts3e bağlanması için oyundayken)

Eğer herşeyi doğru yaptıysanız sunucu tamamen başladığında hearbeat sent diye loglar gönderecektir. Umarım herkes yapabilmiştir ve düzgün anlatabilmişimdir. Elimden geldiğince destek vermeye çalışacağım.

Başınıza olumsuz bir şey geldiğinde, içinde saklı derin bir ders vardır. -Eckhart Tolle

Konu alıntıdır, yanlış veya hatalı bir bilgi/paylaşım var ise yanıtlayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar