Rehber - Basit Bi Şekilde Scriptinizi Nasıl Korursunuz ?

Fivem.com.tr

Fivem.com.tr
Tepki
67
Merhabalar efenim ^^

Script yazan developerlerin mutlaka işine yarayacaktır serice nasıl yapılıcağı kısmına geçiyorum...

Scriptinizin "client veya serverside" Bölümünün en başına şu kod satırını ekliyorsunuz.

if GetCurrentResourceName() == 'arn_weazelnews' then

Arkadaşlar şuanki pek etkili değil. Eğer resource adı "arn_weazelnews" ise script çalışıyor şuan BU ARADA "if" in "end" ini son satıra eklemeniz gerekiyor.

--------------------------------------------------------------------------------

Şimdi cidden etkili olucak kısma geçelim NOT : Sadece serverside üzerinde kullanılabilir.

if GetCurrentResourceName() == 'arn_weazelnews' then

Yine aynı şekilde kullanıyoruz Ancaaaakkk end in yerleştirilmediği kısımın üst kısmına şunu yerleştiriyoruz.

else

print("arn_weazelnews İn ismini Eski Haline Getir.")

Citizen.Wait(5000)

os.exit()

Şimdi şu şekilde işliyor. Eğer resource ismi arn_weazelnews değil ise CMD ye gördüğünüz yazı yazılır. 5 Saniye beklenir ardından CMD ekranını kapatır.

Arkadaşlar bu paylaşımı yaparken cidden çok düşündüm acaba sahte developerler çıkıp emek hırsızlığı yapıp yaptıklarıyla bana ait hüü benim scriptim hüü diye gezinirmi diye. Size güvenerek bu paylaşımı yaptım. Kendi mantığımı kullanarak yaptım bu lisans sistemini gözümde oldukça etkili yorumlarınız benim için çok değerli eğer tatmin edici yorumlar gelirse 0 dan script yazma rehberi serisi yapmayı düşünüyorum.

Umarım bu paylaşımımı kötü niyetli kullanmassınız.

İyi günler.

Sevincimize en büyük engel kırgınlıktır. -Pema Chodron

Konu alıntıdır, yanlış veya hatalı bir bilgi/paylaşım var ise yanıtlayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar